חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש

מרכז רפואי גריאטרי, בית חולים שמואל הרופא - עמוד הבית

בית החולים שמואל הרופא מסונף לבי”ס לרפואה ע”ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב
חיפושדלג על חיפוש
מדינת ישראל
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד
השירות הסוציאלי

מנהלת:  הגב' חרטה ואן סינדראן

 

   ליצירת קשר :

טלפון:  08-9258708

 

פקס 08-9258711

צוות העובדות הסוציאליות הינו חלק מהצוות הרב מקצועי בכל המחלקות. בבית החולים ישנן: שתי מחלקות גריאטריות, מחלקה אחת פנימית גריאטרית, שתי מחלקות שיקום, שלוש מחלקות סיעוד מורכבות ומחלקת מונשמים.

השירות הסוציאלי שם לעצמו כמטרה להעניק לחולה ולמשפחתו שירות מקיף וזמין הנותן תמיכה, ייעוץ, הכוונה ועזרה מעשית לצורך ההתמודדות עם האשפוז והשלכותיו.


תפקיד השרות הסוציאלי:

 

מצבים של חולי ואשפוז בגיל המבוגר, עלולים ליצור מצבי משבר המלווים בחרדה ודאגה למטופל ומשפחתו. השינוי במצבו התפקודי של המטופל מצריך הערכות של המשפחה והסביבה מחדש. אנו מודעים למצב בו המטפל העיקרי המתמודד עם הטיפול בבן משפחה עם מחלה כרונית, נמצא במעמסה רגשית, פיזית וכלכלית.

 

העובד הסוציאלי,שותף בצוות הרב מקצועי המלווה את החולה מקבלתו למחלקה. העובד הסוציאלי מסייע למטופל ומשפחתו להתמודד עם הבעיות הפסיכו-סוציאליות שעלולות להתעורר על רקע קשיים רגשיים, קוגנטיביים, משפחתיים וסביבתיים.

 

אנו כאן כדי לכוון אתכם מקצועית ולסייע בתהליך קבלת החלטה נכונה ומתאימה לצרכים של החולה והמשפחה תוך מיצויי זכויות החולה .

 

העובד הסוציאלי:

 

משתתף בישיבת הצוות הרב מקצועי ומסייע באבחון גורמים אישיים, משפחתיים וסביבתיים אשר יכולים להשפיע על תהליכי ההחלמה והשיקום של המטופל.

 

משתף את החולה והמשפחה בבניית תוכנית השחרור בהתאם למצב האישי של המטופל, לתפקודו ויכולותיו, תוך התייחסות לתנאי המגורים, למשאבים הכלכליים ולתמיכה המשפחתית.

 

מסייע לחולה ולבני משפחתו בתהליך קבלת ההחלטות ומציב אפשרויות לפתרון באמצעות יצירת קשר עם הקהילה או עם שירותים רלוונטיים אחרים.

 

מסייע במיצויי זכויות החולה: להגשת תביעת: לחוק סיעוד, לזכאי סיוע מטעם הקרן לניצולי שואה, לסידור מוסדי באמצעות לשכת בריאות ולסיוע בקבלת המסמכים הרפואיים עבור רישיון להעסקת עובד זר ועוד.

 

יוצר קשר עם הקהילה לקראת שחרור המטופל לביתו, כדי להבטיח את רצף הטיפול מבית החולים לקהילה, זאת במטרה למנוע אשפוזים חוזרים.

 

אנו רואים את החשיבות של מעורבותנו המקצועית כגורם מסייע בתהליך ההחלמה והשיקום של החולה.   

 

עוד על השרות הסוציאלי

עבור לתוכן העמוד